CHARLESTON, WV (WOWK) – The WVSSAC state track & field meet has officially come and gone, with new champions crowned.

Results:

GIRLS 300M HURDLES

Finals                                                                       
  1 Cress, Olivia             SR Ritchie County HS        45.17   2  10      
  2 Blain, Jenna              SO Magnolia HS              47.74   2   8      
  3 McDonough, Abby           JR Doddridge County HS      49.07   2   6      
  4 Davis, Erica              SR Saint Marys HS           49.35   2   4      
  5 Griffin, Emily            JR Ritchie County HS        49.53   2   2      
  6 McDonald, Hallie          SR Paden City HS            50.24   2   1      
  7 Fisher, Hannah            FR Chas. Cath.              51.62   2          
  8 Raynes, Lauren            SO Ravenswood HS            51.84   1          
  9 Sutton, Chanelle          FR Union HS                 52.64   1          
 10 Armstrong, Jessica        SO Pocahontas Co.           52.79   1          
 11 Bennett, Emily            SR South Harrison HS        53.65   1          
 12 Still, Mady               SO Paden City HS            53.78   1          
 13 Davis, Kelsey             SO Richwood HS              54.20   1          
 14 Apple, Riley              JR Pendleton County HS      54.96   2          
 15 Smith, Miranda            SO Hannan HS                57.28   1          
 16 Kilgore, Abby             FR Buffalo HS               58.27   1  

GIRLS 1600M RUN

Finals                                                                       
  1 Sauro, Alyssa             FR Williamstown HS        4:58.26   10         
  2 Lamb, Lexie               JR Doddridge County HS    5:04.04    8         
  3 Lightfritz, Ava           FR Williamstown HS        5:25.36    6         
  4 Winsett, Brianna          JR Williamstown HS        5:26.42    4         
  5 Haddox, Virginia          SO Saint Marys HS         5:28.50    2         
  6 Kirby, Aurelia            FR Chas. Cath.            5:31.16    1         
  7 Lesho, Kristina           SR Madonna HS             5:33.15              
  8 Cottrill, Catherine       FR Doddridge County HS    5:41.98              
  9 Stonestreet, Madison      SR South Harrison HS      5:48.51              
 10 Barnett, Jenna            SO Trinity                5:54.20              
 11 White, Alexis             SO Webster County HS      5:57.30              
 12 Jarrett, Baylee           SO Richwood HS            6:04.95              
 13 Davis, Andrea             SO Ritchie County HS      6:09.66              
 14 Moran, Riley              FR Saint Joseph Cen       6:11.53              
 15 Okuno, Lucia              FR Saint Joseph Cen       6:30.30              
 16 Price, Kadence            FR Ravenswood HS          7:06.51 

BOYS 1600M RUN

Finals                                                                       
  1 Scott, Aidan              SO Wheeling Central       4:34.42   10         
  2 Cline, Michael            SR Wood Co. Christ        4:36.32    8         
  3 Pitchford, Nick           SO Buffalo HS             4:36.86    6         
  4 Gola, Trent               SR Doddridge County HS    4:41.48    4         
  5 Trembly, Chase            JR Williamstown HS        4:42.16    2         
  6 Skeens, Andrea            JR Sherman HS             4:46.50    1         
  7 Tanouye, Donovan          FR Paw Paw HS             4:51.48              
  8 Stanley, Trey             SR Richwood HS            4:52.09              
  9 Gladwell, Jaden           SO Meadow Bridge HS       4:53.36              
 10 Cannon, Zach              JR Williamstown HS        4:56.07              
 11 Reilly, Patrick           SO Buffalo HS             4:57.42              
 12 Lloyd, Josiah             JR Wahama HS              4:57.78              
 13 Ebert, Jaden              FR Tyler Consol.          4:59.06              
 14 Sites-Woods, Gage         JR Pendleton County HS    5:00.55              
 15 Nulton, Wyatt             SR Wirt County HS         5:03.06              
 16 Collins, Isaac            FR Chas. Cath.            5:24.24     

GIRLS 4X200M RELAY

Finals                                                                       
  1 Williamstown HS                                     1:46.11   2  10      
     1) McMullen, Ella SR               2) Berman, Emma SR                   
     3) Henthorne, Jalie SO             4) Smith, Shelby FR                  
  2 Ritchie County HS                                   1:51.39   2   8      
     1) Scott, Marissa JR               2) Nelson, Sophie SR                 
     3) Kopshina, Sydney SO             4) Griffin, Emily JR                 
  3 Magnolia HS                                         1:51.64   2   6      
     1) Cline, Kaylee JR                2) Herrick, Bre SR                   
     3) McKeever, Sienna FR             4) Blain, Jenna SO                   
  4 Doddridge County HS                                 1:53.23   2   4      
     1) Trent, Anna SO                  2) Lloyd, Carrie JR                  
     3) Currey, Payton FR               4) Galagar, Faith SR                 
  5 Clay-Battelle HS                                    1:54.29   2   2      
     1) Park, Jalynn SR                 2) Hall, Ava SO                      
     3) Chisler, Ashley SR              4) Rose, Keelee FR                   
  6 Moorefield HS                                       1:55.23   2   1      
     1) Redman, LaTanya FR              2) Rumer, Sydney FR                  
     3) Roberto, Amani JR               4) Harvey, Taylor SR                 
  7 Wheeling Central Catholic HS                        1:56.57   1          
     1) Doyle, Sydney FR                2) McGhee, Mischa FR                 
     3) Carroll, Ava FR                 4) Scott, Lexi JR                    
  8 South Harrison HS                                   1:56.97   1          
     1) Baughman, Shellie SR            2) Headley, Reyna SO                 
     3) Bennett, Emily SR               4) Martin, Ashley SO                 
  9 Trinity Christian HS                                1:57.32   2          
     1) Brown, Avonna SR                2) Lynch, Ella SO                    
     3) Sharp, Rylan FR                 4) Brown, Sucora SO                  
 10 Pocahontas County HS                                1:57.37   1          
     1) Cover, Jayden SR                2) Vandevender, Olivia SO            
     3) Casey, Christy JR               4) Pollack, Riley FR                 
 11 Saint Marys HS                                      1:58.36   2          
     1) Parks, Addison FR               2) Keife, Savannah FR                
     3) Lancaster, Caraline SR          4) Brookover, Kierstyn SR            
 12 Buffalo HS                                          1:58.45   1          
     1) Burgess, Courtney JR            2) Barnette, Destiney FR             
     3) Hale, Chloe JR                  4) Saunders, Cheyenne SR             
 13 Charleston Catholic HS                              2:01.33   1          
     1) Winter, Roxalyn SO              2) Williamson, Sydney JR             
     3) Persinger, Avery SO             4) Bolles, Sierra JR                 
 14 Richwood HS                                         2:02.32   1          
     1) Jarrett, Baylee SO              2) Bailes, Sarah SO                  
     3) Davis, Kelsey SO                4) Dillard, Carlee SO                
 15 Ravenswood HS                                       2:08.11   1          
     1) Barker, Miranda SO              2) Nessleroad, McKenzie FR           
     3) Cole, Avery SO                  4) Raynes, Lauren SO                 
 16 Hannan HS                                           2:08.93   1          
     1) Gonzalas, Yanara SO             2) Ashworth, Brooke FR               
     3) Nance, Summer SO                4) Smith, Miranda SO                 

BOYS 4X200M RELAY

Finals                                                                       
  1 Wheeling Central Catholic HS                        1:32.32   2  10      
     1) Watkins, Riley JR               2) McWreath, Braden FR               
     3) Ferrera, Lorenzo JR             4) Blair, Cooper SR                  
  2 Ritchie County HS                                   1:34.49   2   8      
     1) Hardy, Seth SR                  2) Haught, Ethan JR                  
     3) Henderson, J.D. SR              4) Morrison, Gus SR                  
  3 Saint Marys HS                                      1:34.69   2   6      
     1) Roush, Josh JR                  2) Doering, Evan JR                  
     3) Girard, Peyton JR               4) Hashman, Braden JR                
  4 Doddridge County HS                                 1:35.24   2   4      
     1) Galagar, Elisha JR              2) Richards, Seth JR                 
     3) Snyder, Talyn FR                4) Ash, Jaycent SR                   
  5 Buffalo HS                                          1:35.87   1   2      
     1) Pickens, Connor SO              2) Whittington, Cole FR              
     3) Smalley, Evan JR                4) Harris, Bradley JR                
  6 Trinity Christian HS                                1:37.46   2   1      
     1) Knight, Kyle JR                 2) Jorge, Ethan JR                   
     3) Yeater, Zane JR                 4) Teets, Levi JR                    
  7 Valley (Wetzel) HS                                  1:37.49   1          
     1) Shaw, Andrew FR                 2) Bates, Triston JR                 
     3) Bates, Sean SO                  4) Bassett, Isaiah SR                
  8 Clay-Battelle HS                                    1:37.89   2          
     1) Hall, Zachary SO                2) Chisler, Mason JR                 
     3) Gum, Colton SR                  4) Shriver, Carson JR                
  9 Paden City HS                                       1:37.99   2          
     1) Spragg, Jasup SR                2) Anderson, Shane SR                
     3) Guerra, Mickey SO               4) Hizer, Brandon SR                 
 10 Greenbrier West HS                                  1:38.80   1          
     1) Lilly, Tucker SO                2) Agee, Isaac FR                    
     3) Parker, Kaiden JR               4) Nickell, Ty JR                    
 11 Tucker County HS                                    1:39.88   1          
     1) Eure, Trent SR                  2) Husk, Logan SR                    
     3) Mullenax, Gavin SO              4) Wamsley, Haden SR                 
 12 Pocahontas County HS                                1:40.78   1          
     1) Osborne, Jax JR                 2) Beverage, Sean SR                 
     3) Oganian, Max JR                 4) Halterman, Ryan JR                
 13 Magnolia HS                                         1:41.49   2          
     1) Mensore, Sam SR                 2) Barnes, Marcus SR                 
     3) Gatian, Damien SR               4) Anderson, Landen FR               
 14 Ravenswood HS                                       1:42.26   1          
     1) Haynes, Brandon JR              2) Anderson, Blair JR                
     3) McGraw, Michael SO              4) Cogar, Andrew FR                  
 15 Webster County HS                                   1:42.55   1          
     1) Vandevender, Logan SO           2) Lee, Bryson SO                    
     3) McCourt, Zach SO                4) McMillion, Kyle SO                
 16 Tolsia HS                                           1:42.56   1          
     1) Ramey, Zach SR                  2) Clayton, Will SR                  
     3) Riggs, Tylor SR                 4) Litton, Jacob SO                  

BOYS SHOT PUT

Finals                                                                       
  1 Gerlach, Rowen            JR Wahama HS             47-09.00   2  10      
      44-09  45-07  45-09  43-07  47-09  45-08                               
  2 Kasekamp, Dalton          JR Paw Paw HS            46-10.00   2   8      
      43-04  45-05.50  43-07.25  43-11.50  46-03.50  46-10                   
  3 Burnside, Adam            JR Doddridge County HS   45-03.00   2   6      
      41-11.25  40-07.25  FOUL  FOUL  45-03  44-10.75                        
  4 Shaffer, Conner           SR Ritchie County HS     44-06.50   2   4      
      41-05.50  42-06.75  43-07  39-10.25  43-05.25  44-06.50                
  5 Clendenin, Drew           SR Buffalo HS            44-00.50   2   2      
      42-00.50  41-07.75  44-00.50  42-09.50  43-01  43-11                   
  6 Holmes, Jaden             SR Tyler Consol.         42-10.00   2   1      
      40-06  FOUL  42-10  FOUL  FOUL  42-02.50                               
  7 Corbett, Aiden            SO Williamstown HS       42-05.00   2          
      39-09.75  39-10.75  41-04.25  42-04.75  42-03  42-05                   
  8 Dawson, Joey              SR Magnolia HS           40-11.75   1          
      39-07.25  40-11.75  FOUL  37-08  40-01.50  40-00.50                    
  9 Zirk, Malachi             SR Moorefield HS         40-07.25   2          
      40-07.25  39-05.50  FOUL                                               
 10 Watkins, Ty               SO Saint Marys HS        39-08.50   1          
      FOUL  39-08.50  FOUL                                                   
 11 Wimer, Logan              JR Pocahontas Co.        39-07.50   2          
      FOUL  39-07.50  38-05                                                  
 12 Blake, Johnathan          JR Doddridge County HS   39-05.75   1          
      39-05.75  FOUL  36-09.25                                               
 13 Booth, Chase              SR Wirt County HS        39-02.50   1          
      39-02.50  38-05  36-11.75                                              
 14 Workman, Robert           SR Richwood HS           38-05.00   1          
      38-05  37-03.25  36-05.50                                              
 15 Weikart, Ethan            SR Saint Marys HS        37-11.75   1          
      FOUL  FOUL  37-11.75                                                   
 16 Bell, Conner              SR Webster County HS     36-01.50   1          
      36-01.50  36-00.50  34-03                                              

GIRLS DISCUS THROW

Finals                                                                       
  1 Baughman, Shellie         SR South Harrison HS       109-07   2  10      
      104-08  109-00  108-00  109-07  103-02  95-06                          
  2 Wyant, Lilly              SR Buffalo HS              104-09   2   8      
      FOUL  96-06  104-09  102-11  FOUL  FOUL                                
  3 Hilvers, Macy             JR Ritchie County HS        97-06   1   6      
      88-08  94-09  FOUL  88-02  97-06  FOUL                                 
  4 Cox, Chloe                SO Richwood HS              96-06   2   4      
      90-08  93-05  84-07  95-11  91-05  96-06                               
  5 Poticher, Megan           JR Greenbrier West HS       95-10   2   2      
      89-11  73-03  82-04  FOUL  95-10  FOUL                                 
  6 Shamblin, Becca           FR Williamstown HS          95-09   2   1      
      FOUL  77-03  95-09  86-02  90-09  FOUL                                 
  7 Hamilton, Lilly           JR Saint Marys HS           95-05   1          
      88-09  94-07  94-11  87-05  89-05  95-05                               
  8 Leonard, Rori             SR Webster County HS        94-07   2          
      91-10  92-08  81-02  94-07  85-06  FOUL                                
  9 Deaton, Sydney            SO Tyler Consol.            89-09   2          
      FOUL  FOUL  89-09                                                      
 10 Buzzard, Autumn           JR Sherman HS               88-11   2          
      88-11  FOUL  FOUL                                                      
 11 Zarco, Areonna            SO Hundred HS               88-04   1          
      87-01  FOUL  88-04                                                     
 12 Delaney, Leah             JR Hundred HS               84-02   1          
      83-09  FOUL  84-02                                                     
 13 Richards, Kiley           SO Gilmer County  HS        82-06   2          
      82-06  80-10  79-09                                                    
 14 Lynch, Haley              SO Doddridge County HS      80-09   1          
      78-00  71-06  80-09                                                    
 15 Williams, A'Kaia          FR Doddridge County HS      77-11   1          
      60-03  77-11  66-09                                                    
 16 Schramm, Marie            SR Paden City HS            75-06   1          
      75-06  71-05  FOUL                                                     

BOYS HIGH JUMP

Finals                                                                                     
  1 Huffman, Haiden           SR James Monroe HS       J6-02.00   10    Jump off winner 6-2
     5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04                                                         
        O    O  XXO    O    O  XXX                                                         
  2 Amos, Peyton              JR Webster County HS     J6-02.00    8                       
     5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04                                                         
       XO    O    O   XO    O  XXX                                                         
  3 Anderson, Shane           SR Paden City HS          5-10.00    6                       
     5-06 5-08 5-10 6-00                                                                   
        O  XXO  XXO  XXX                                                                   
  4 Keplinger, Dean           SR Moorefield HS          5-08.00    4                       
     5-06 5-08 5-10                                                                        
        O    O  XXX                                                                        
  5 Bassett, Isaiah           SR Valley (Wetzel) HS    J5-08.00    2                       
     5-06 5-08 5-10                                                                        
       XO   XO  XXX                                                                        
  6 Livengood, Chase          FR Trinity               J5-08.00    1                       
     5-06 5-08 5-10                                                                        
        O  XXO  XXX                                                                        
  7 Fertig, Gunner            SO Buffalo HS            J5-08.00                            
     5-06 5-08 5-10                                                                        
       XO  XXO  XXX                                                                        
  8 Beverlin, Austin          SR Magnolia HS            5-06.00                            
     5-06 5-08                                                                             
        O  XXX                                                                             
  8 Skeens, Andrea            JR Sherman HS             5-06.00                            
     5-06 5-08                                                                             
        O  XXX                                                                             
 10 Henderson, J.D.           SR Ritchie County HS     J5-06.00                            
     5-06 5-08                                                                             
      XXO  XXX                                                                             
 -- Osborne, Jax              JR Pocahontas Co.              NH                            
     5-06                                                                                  
      XXX                                                                                  
 -- Harris, Wyatt             FR Wahama HS                   NH                            
     5-06                                                                                  
      XXX                                                                                  
 -- Davis, Xander             SO Gilmer County  HS           NH                            
     5-06                                                                                  
      XXX                                                                                  
 -- Miller, Aiden             JR Richwood HS                 NH                            
     5-06                                                                                  
      XXX                                                                                  
 -- Fox, Issaha               JR Tygarts Valley HS           NH                            
     5-06                                                                                  
      XXX                                                                                  
 -- Dehaven, Jacob            SO Doddridge County HS        DNS             

GIRLS LONG JUMP

Finals                                                                       
  1 Cress, Olivia             SR Ritchie County HS     17-06.75   2  10      
      FOUL  16-01  17-06.75  17-00.25  FOUL  15-07.25                        
  2 Galagar, Faith            SR Doddridge County HS   16-00.75   2   8      
      16-00.75  FOUL  FOUL  15-00.25  15-01.75  15-07.50                     
  3 Jackson, Lilly            SR James Monroe HS       15-09.00   1   6      
      14-10.75  15-02.25  15-09  15-01.75  15-04  15-00.75                   
  4 Bell, Joie                JR Tygarts Valley HS     15-07.50   2   4      
      14-07.50  14-07  15-07.50  13-11.25  15-04  15-00.50                   
  5 Higgins, Winter           SO Valley (Wetzel) HS    15-05.50   2   2      
      15-00  FOUL  14-11.25  14-10.50  14-11  15-05.50                       
  6 Jarrett, Baylee           SO Richwood HS           15-02.25   1   1      
      14-05.25  14-07.25  14-07.50  14-01.50  15-02.25  14-01.50             
  7 Doyle, Sydney             FR Wheeling Central      14-06.00   2          
      13-11.50  13-04.25  11-06.75  13-06.75  FOUL  14-06                    
  8 Tuttle, Addie             SR Hundred HS            14-05.75   2          
      13-00.75  14-00.25  14-02  14-02  14-05.75  14-02.75                   
  9 Corbin, Pricilla          FR Paw Paw HS            13-10.00   2          
      13-01.25  13-10  13-06.75                                              
 10 Kramer, Jasey             FR Pocahontas Co.        13-08.00   1          
      FOUL  12-11.75  13-08                                                  
 11 Rohde, Jaci               SR Magnolia HS           13-03.50   2          
      FOUL  13-03.50  FOUL                                                   
 12 Burgess, Courtney         JR Buffalo HS            13-02.50   1          
      13-02.50  FOUL  13-02.50                                               
 13 Sharp, Rylan              FR Trinity               12-10.00   1          
      12-00.50  12-08.25  12-10                                              
 14 Mullins, Quincey          FR Saint Joseph Cen      12-02.00   1          
      12-02  FOUL  FOUL                                                      
 -- Sawinski, Jocelyn         SO Paden City HS             FOUL   2          
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Rose, Raelei              SR Wirt County HS             DNS   1          

GIRLS POLE VAULT

Finals                                                                       
  1 McDonough, Abby           JR Doddridge County HS   10-00.00   10         
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06.25                            
      PPP    O    O    O    O    O     O    XXX                              
  2 Berman, Emma              SR Williamstown HS        9-00.00    8         
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06                                           
      PPP  PPP    O    O    O  XXX                                           
  3 Anderson, Madelyn         SR Williamstown HS       J9-00.00    5         
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06                                           
      PPP  PPP    O    O   XO  XXX                                           
  3 Trent, Anna               SO Doddridge County HS   J9-00.00    5         
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06                                           
        O    O    O    O   XO  XXX                                           
  5 Rohde, Jaci               SR Magnolia HS            8-06.00    1         
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00                                                
        O    O    O    O  XXX                                                
  5 Kopshina, Sydney          SO Ritchie County HS      8-06.00    1         
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00                                                
      PPP    O    O    O  XXX                                                
  5 Chisler, Ashley           SR Clay-Battelle HS       8-06.00    1         
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00                                                
        O    O    O    O  XXX                                                
  8 Parks, Addison            FR Saint Marys HS         8-00.00              
     7-00 7-06 8-00 8-06                                                     
      PPP    O    O  XXX                                                     
  9 Hieronymus, Michaela      SR Wahama HS             J8-00.00              
     7-00 7-06 8-00 8-06                                                     
        O    O   XO  XXX                                                     
 10 Zide, Izabel              FR Williamstown HS        7-00.00              
     7-00 7-06                                                               
       XO  XXX                                                               
 -- Park, Jalynn              SR Clay-Battelle HS            NH              
     7-00                                                                    
      XXX                                                             

GIRLS 4X800M RELAY

Finals                                                                       
  1 Williamstown HS                                    10:22.14   10         
     1) Lightfritz, Ava FR              2) Winsett, Brianna JR               
     3) Ortiz, Reagan SO                4) Sauro, Alyssa FR                  
  2 Charleston Catholic HS                             10:23.60    8         
     1) Kirby, Aurelia FR               2) Brown, Palmer JR                  
     3) Fisher, Hannah FR               4) Custer, Gabrielle JR              
  3 Doddridge County HS                                10:36.06    6         
     1) Holden, Bailey FR               2) Gola, Emily JR                    
     3) Cumberledge, Cassie FR          4) Cottrill, Catherine FR            
  4 Trinity Christian HS                               10:59.57    4         
     1) Knight, Lydia FR                2) Sharp, Rylan FR                   
     3) Byrne, Bethany FR               4) Pancoast, Sofia JR                
  5 Madonna HS                                         11:04.61    2         
     1) Lesho, Kristina SR              2) Wingett, Ella SO                  
     3) Sophia, Zaneski SO              4) DiBacco, Sofia-Teresa SR          
  6 Tucker County HS                                   11:07.55    1         
     1) Callaway, Lilly JR              2) Hardy, Hannah JR                  
     3) Chambers, Erin JR               4) Hicks, Katie SO                   
  7 Saint Marys HS                                     11:08.16              
     1) Greenleaf, Sophie SO            2) Davis, Jaela SO                   
     3) Becker, Erika SR                4) Bartrug, Natalie FR               
  8 South Harrison HS                                  11:12.83              
     1) Smith, Taylor JR                2) James, Dakota FR                  
     3) Headley, Reyna SO               4) Stonestreet, Madison SR           
  9 Ritchie County HS                                  11:22.81              
     1) Davis, Andrea SO                2) Sullivan, Kaitlyn SO              
     3) Patterson, Whitley SO           4) Williams, Chesnee SO              
 10 East Hardy HS                                      11:48.53              
     1) Flynn, Kelly FR                 2) Mills, Kayle SO                   
     3) Cowgill, Aubrey FR              4) Tinnell, Brooklyn FR              
 11 Moorefield HS                                      11:48.77              
     1) Rumer, Sydney FR                2) Molen, Molly FR                   
     3) Keplinger, Makenzie SR          4) Cremann, Emma SO                  
 12 Petersburg HS                                      12:01.29              
     1) Keplinger, Alexis JR            2) Hott, Kelsi SR                    
     3) Kitzmiller, Addison FR          4) Sites, Ryen SO                    
 13 Wirt County HS                                     12:50.29              
     1) Rood, Brooklyn SR               2) Cutlip, Megan FR                  
     3) Allen, Shaylie SR               4) Cottrell, Meredith JR             
 14 Greenbrier West HS                                 13:18.52              
     1) Lilly, Gabbie FR                2) Wickline, Larissa FR              
     3) McCallister, Cheyenne JR        4) McKenzie, Trysta SO               
 15 Buffalo HS                                         15:02.94              
     1) Shrewsbury, Ariana SO           2) Woods, Noel JR                    
     3) Hoffman, Grace FR               4) Woods, Mia SR                     

BOYS 4X800M RELAY

Finals                                                                       
  1 Magnolia HS                                         8:44.73   10         
     1) Zombotti, Lucas JR              2) Davis, Landen FR                  
     3) Davis, Jordan JR                4) Renner, Brady SR                  
  2 Saint Marys HS                                      8:49.71    8         
     1) Moore, Waylon SR                2) Westfall, Reece FR                
     3) Mote, Jay FR                    4) Kent, Ryan FR                     
  3 Buffalo HS                                          8:53.23    6         
     1) Pitchford, Nick SO              2) Reilly, Patrick SO                
     3) Mallett, Jackson SO             4) Harris, Justus JR                 
  4 Charleston Catholic HS                              8:56.61    4         
     1) Perry, Hunter SO                2) Shaf, Nicholas SR                 
     3) Keith, Raymond JR               4) Collins, Isaac FR                 
  5 Ravenswood HS                                       9:00.09    2         
     1) Haynes, Brandon JR              2) Moore, Logan JR                   
     3) Nickerson, Thomas FR            4) Milhoan, Wyatt SO                 
  6 Ritchie County HS                                   9:03.15    1         
     1) Moore, Cayden SO                2) Knight, Heath JR                  
     3) Owens, Russell SO               4) Owens, Alex SO                    
  7 Williamstown HS                                     9:08.78              
     1) Cannon, Zach JR                 2) Johnson, Julian FR                
     3) Coiner, William FR              4) Trembly, Chase JR                 
  8 East Hardy HS                                       9:17.44              
     1) Schetrom, Elijah JR             2) Hershberger, Wade SO              
     3) Tarallo, Tyler SO               4) Parker, Brandon JR                
  9 Trinity Christian HS                                9:18.41              
     1) Kincaid, Robert FR              2) Tomlinson, Ethan FR               
     3) Livengood, Chase FR             4) Dixon, Peyton SR                  
 10 Pocahontas County HS                                9:18.67              
     1) Beverage, Sean SR               2) Carroll, Brycen JR                
     3) Oganian, Max JR                 4) Armstrong, Ethan SR               
 11 Doddridge County HS                                 9:19.26              
     1) Lloyd, Caleb SR                 2) Berke, Josh SO                    
     3) Wekseth, Caleb JR               4) Gola, Trent SR                    
 12 Tucker County HS                                    9:25.11              
     1) Witemore, Devin SR              2) Strawderman, Wesley SR            
     3) Reall, Jared FR                 4) Poling, Clay SR                   
 13 South Harrison HS                                   9:31.24              
     1) Bell, Sean FR                   2) Radcliff, Michael JR              
     3) Nolan, Spencer SO               4) Finster, Tanner JR                
 14 Webster County HS                                   9:31.94              
     1) Stalnaker, Samuel SR            2) Wright, Austin SO                 
     3) Pyle, Isaac JR                  4) Simons, Josh SO                   
 15 Petersburg HS                                      10:10.26              
     1) Yeager, Jackson SO              2) Rochette, Spencer FR              
     3) Kisamore, Corey SO              4) Boddy, William SO                 
 16 Wahama HS                                          11:27.31              
     1) Hieronymus, Gavin SO            2) Johnson, William JR               
     3) Lloyd, Josiah JR                4) VanMatre, Michael JR        

GIRLS 100M DASH

Finals                                                                       
  1 Davis, Erica              SR Saint Marys HS           12.71   10         
  2 McMullen, Ella            SR Williamstown HS          13.04    8         
  3 Rohde, Jaci               SR Magnolia HS              13.16    6         
  4 Snyder, Holly             SR East Hardy HS            13.36    4         
  5 Spickard, Angelina        SR Madonna HS               13.59    2         
  6 Spickard, Gabriella       FR Madonna HS               13.63    1         
  7 Neal, Lacey               SR Wahama HS                13.84              
  8 Bell, Joie                JR Tygarts Valley HS        14.42             

BOYS 100M DASH

Finals                                                                        
  1 Roush, Josh               JR Saint Marys HS           11.36   10    11.352
  2 Stinespring, Leo          SR Doddridge County HS      11.36    8    11.360
  3 Hamric, Ean               SR Gilmer County  HS        11.47    6          
  4 Harris, Bradley           JR Buffalo HS               11.65    4          
  5 Blair, Cooper             SR Wheeling Central         11.74    2          
  6 Hall, Zachary             SO Clay-Battelle HS         11.76    1    11.751
  7 McWreath, Braden          FR Wheeling Central         11.76         11.759
  8 Teets, Levi               JR Trinity                  11.78  

GIRLS 100M HURDLES

Finals                                                                                
  1 Cress, Olivia             SR Ritchie County HS        15.87   10                  
  2 Scott, Marissa            JR Ritchie County HS        16.98    8                  
  3 Lanham, Landrie           SR Tygarts Valley HS        17.34    6                  
  4 McDonough, Abby           JR Doddridge County HS      17.43    4                  
  5 Sullivan, Hannah          SO Chas. Cath.              17.68    2                  
  6 Hardy, Sophia             SO Petersburg HS            17.87    1                  
  7 McDonald, Hallie          SR Paden City HS            17.88                       
 -- Fleming, Tara             SR Williamstown HS             DQ         Touched Hurdle

BOYS 110M HURDLES

Finals                                                                         
  1 Hashman, Braden           JR Saint Marys HS           21.00   10    no time
  2 Moore, Marlon             SR Ritchie County HS        22.00    8    no time
  3 Weekley, Isaac            SR Wood Co. Christ          23.00    6    no time
  4 Anderson, Shane           SR Paden City HS            24.00    4    no time
  5 Fertig, Gunner            SO Buffalo HS               25.00    2    no time
  6 McMillion, Dakota         SR Webster County HS        26.00    1    no time
  7 Girard, Peyton            JR Saint Marys HS           27.00         no time
  8 Warner, Wade              JR Tygarts Valley HS        28.00         no time

GIRLS 4X100M RELAY

Finals                                                                       
  1 Williamstown HS                                       50.75   2  10      
     1) McMullen, Ella SR               2) Berman, Emma SR                   
     3) Henthorne, Jalie SO             4) Reynolds, Brookelyn JR            
  2 Magnolia HS                                           52.78   2   8      
     1) Cline, Kaylee JR                2) Herrick, Bre SR                   
     3) McKeever, Sienna FR             4) Rohde, Jaci SR                    
  3 Doddridge County HS                                   53.56   2   6      
     1) Trent, Anna SO                  2) Lloyd, Carrie JR                  
     3) Currey, Payton FR               4) Galagar, Faith SR                 
  4 Moorefield HS                                         53.62   2   4      
     1) Ray, Teia JR                    2) Molen, Molly FR                   
     3) Roberto, Amani JR               4) Harvey, Taylor SR                 
  5 Ritchie County HS                                     54.66   2   2      
     1) Scott, Marissa JR               2) Kopshina, Sydney SO               
     3) Hogue, Ivy JR                   4) Nelson, Sophie SR                 
  6 Wheeling Central Catholic HS                          54.95   1   1      
     1) Doyle, Sydney FR                2) McGhee, Mischa FR                 
     3) Carroll, Ava FR                 4) Scott, Lexi JR                    
  7 Saint Marys HS                                        55.00   2          
     1) Parks, Addison FR               2) Lancaster, Caraline SR            
     3) Harper, Sage JR                 4) Brookover, Kierstyn SR            
  8 Wahama HS                                             55.67   1          
     1) Neal, Lacey SR                  2) Hieronymus, Michaela SR           
     3) Cade, Heidi FR                  4) Vanmeter, Alyssa JR               
  9 Tygarts Valley HS                                     55.69   2          
     1) Bell, Joie JR                   2) Shumate, Rommie SO                
     3) Walden, Felcity JR              4) Lanham, Landrie SR                
 10 Trinity Christian HS                                  55.70   1          
     1) Brown, Avonna SR                2) Lynch, Ella SO                    
     3) Sharp, Rylan FR                 4) Brown, Sucora SO                  
 11 Buffalo HS                                            55.73   1          
     1) Burgess, Courtney JR            2) Barnette, Destiney FR             
     3) McDade, Keirstyn SO             4) Saunders, Cheyenne SR             
 12 Madonna HS                                            55.99   1          
     1) Spickard, Angelina SR           2) Welsh, Onna SO                    
     3) Spickard, Gabriella FR          4) Chiodo, Mia SO                    
 13 Tolsia HS                                             56.83   1          
     1) Block, Autumn JR                2) Booth, Nataley SO                 
     3) Artrip, Emily FR                4) Reeves, Serena JR                 
 14 James Monroe HS                                       56.85   1          
     1) Miller, Ally FR                 2) Dunlap, Ava FR                    
     3) Ballard, Emma SO                4) Boroski, Maggie FR                
 15 Pocahontas County HS                                  57.35   1          
     1) Cover, Jayden SR                2) Smith, Rayna SR                   
     3) Casey, Christy JR               4) Pollack, Riley FR                 
 -- Charleston Catholic HS                                   FS   2          
     1) Sullivan, Hannah SO             2) Brown, Palmer JR                  
     3) Persinger, Olivia SO            4) Bolles, Sierra JR                 

BOYS 4X100M RELAY

Finals                                                                           
  1 Wheeling Central Catholic HS                          44.74   2  10          
     1) Watkins, Riley JR               2) McWreath, Braden FR                   
     3) Ferrera, Lorenzo JR             4) Blair, Cooper SR                      
  2 Doddridge County HS                                   45.53   2   8          
     1) Galagar, Elisha JR              2) Ash, Jaycent SR                       
     3) Snyder, Talyn FR                4) Stinespring, Leo SR                   
  3 Ritchie County HS                                     46.12   2   6          
     1) Hardy, Seth SR                  2) Haught, Ethan JR                      
     3) Moore, Marlon SR                4) Utter, Bodhi SO                       
  4 Moorefield HS                                         46.31   2   4    46.302
     1) Ratcliff, Jaxen SR              2) Keplinger, Dean SR                    
     3) Carr, Jarrett JR                4) Taylor, Diego FR                      
  5 Clay-Battelle HS                                      46.31   2   2    46.306
     1) Hall, Zachary SO                2) Kolat, Adam JR                        
     3) Gum, Colton SR                  4) Shriver, Carson JR                    
  6 Tygarts Valley HS                                     46.99   2   1          
     1) George, Walker JR               2) Warner, Wade JR                       
     3) Daniels, Collin SR              4) Hulver, Nathaniel SO                  
  7 Trinity Christian HS                                  47.07   2              
     1) Yeater, Zane JR                 2) Knight, Kyle JR                       
     3) Jorge, Ethan JR                 4) Teets, Levi JR                        
  8 Greenbrier West HS                                    47.48   1              
     1) Lilly, Tucker SO                2) Agee, Isaac FR                        
     3) Parker, Kaiden JR               4) Nickell, Ty JR                        
  9 Tucker County HS                                      47.51   1              
     1) Husk, Logan SR                  2) Eure, Trent SR                        
     3) Knotts, JJ SR                   4) Wamsley, Haden SR                     
 10 Webster County HS                                     47.84   1              
     1) McMillion, Kyle SO              2) Lee, Bryson SO                        
     3) Cutlip, Isaac FR                4) Vandevender, Logan SO                 
 11 Tolsia HS                                             47.99   1              
     1) Ramey, Zach SR                  2) Clayton, Will SR                      
     3) Blackburn, Eli SR               4) Litton, Jacob SO                      
 12 Saint Marys HS                                        48.13   2              
     1) Eddy, Logan FR                  2) Doering, Evan JR                      
     3) Tagliarini, Sam JR              4) Moore, Waylon SR                      
 13 Buffalo HS                                            48.30   1              
     1) Pickens, Connor SO              2) Whittington, Cole FR                  
     3) Smalley, Evan JR                4) Lake, Wyatt FR                        
 14 James Monroe HS                                       48.54   1              
     1) Lilly, Wyatt FR                 2) Thomas, Cameron SR                    
     3) Broyles, Caleb JR               4) Huffman, Haiden SR                    
 15 Wahama HS                                             48.60   1              
     1) Fields, Dillan FR               2) Harris, Wyatt FR                      
     3) Roque, Josh SR                  4) VanMatre, Sawyer SO                   
 -- East Hardy HS                                           DNF   1              
     1) Miller, Mason JR                2) Wilkins, Austin JR                    
     3) Tarallo, Tyler SO               4) Strawderman, Price FR                 

GIRLS 800M RUN

Finals                                                                                  
  1 Sauro, Alyssa             FR Williamstown HS        2:17.42@  10                    
  2 Lamb, Lexie               JR Doddridge County HS    2:21.05    8                    
  3 Dimit, Lacey              JR Wood Co. Christ        2:29.46    6                    
  4 Cunningham, Savannah      SR Calhoun County HS      2:30.25    4                    
  5 Lesho, Kristina           SR Madonna HS             2:33.30    2                    
  6 Barnett, Jenna            SO Trinity                2:33.49    1                    
  7 Hieronymus, Michaela      SR Wahama HS              2:34.04                         
  8 Stonestreet, Madison      SR South Harrison HS      2:34.07                         
  9 Headley, Reyna            SO South Harrison HS      2:34.46                         
 10 Hicks, Katie              SO Tucker County HS       2:36.80                         
 11 Dillard, Carlee           SO Richwood HS            2:39.70                         
 12 Vandevender, Olivia       SO Pocahontas Co.         2:43.87                         
 13 Moran, Riley              FR Saint Joseph Cen       2:45.90                         
 -- Ortiz, Reagan             SO Williamstown HS             DQ         ran out of alley
 -- Winsett, Brianna          JR Williamstown HS             DQ         ran out of alley
 -- Kirby, Aurelia            FR Chas. Cath.                DNS                        

BOYS 800M RUN

Finals                                                                       
  1 Scott, Aidan              SO Wheeling Central       2:03.26   10         
  2 Pitchford, Nick           SO Buffalo HS             2:04.92    8         
  3 Thomas, Matthew           JR Greenbrier West HS     2:05.17    6         
  4 Cline, Michael            SR Wood Co. Christ        2:06.32    4         
  5 Skeens, Andrea            JR Sherman HS             2:06.99    2         
  6 Renner, Brady             SR Magnolia HS            2:08.78    1         
  7 Kent, Ryan                FR Saint Marys HS         2:10.91              
  8 Owens, Alex               SO Ritchie County HS      2:11.62              
  9 Gola, Trent               SR Doddridge County HS    2:12.74              
 10 Finster, Tanner           JR South Harrison HS      2:13.42              
 11 Shaf, Nicholas            SR Chas. Cath.            2:15.92              
 12 Stanley, Trey             SR Richwood HS            2:16.07              
 13 Lloyd, Caleb              SR Doddridge County HS    2:16.85              
 14 Mallett, Jackson          SO Buffalo HS             2:19.39              
 15 Trembly, Chase            JR Williamstown HS        2:20.48              
 16 Lloyd, Josiah             JR Wahama HS              2:40.56            

GIRLS 200M DASH

Finals                                                                       
  1 Davis, Erica              SR Saint Marys HS           25.79   10         
  2 Smith, Shelby             FR Williamstown HS          26.49    8         
  3 Reynolds, Brookelyn       JR Williamstown HS          26.76    6         
  4 Blain, Jenna              SO Magnolia HS              27.35    4         
  5 Harvey, Taylor            SR Moorefield HS            28.37    2         
  6 Pancoast, Sofia           JR Trinity                  28.44    1         
  7 Spickard, Angelina        SR Madonna HS               28.87              
  8 Cunningham, Savannah      SR Calhoun County HS        28.93         

BOYS 200M DASH

Finals                                                                       
  1 Stinespring, Leo          SR Doddridge County HS      22.62   10         
  2 Roush, Josh               JR Saint Marys HS           23.03    8         
  3 Harris, Bradley           JR Buffalo HS               23.37    6         
  4 Hamric, Ean               SR Gilmer County  HS        23.41    4         
  5 Blair, Cooper             SR Wheeling Central         23.44    2         
  6 Teets, Levi               JR Trinity                  23.87    1         
  7 Liveo, Joseph             JR Wirt County HS           23.93              
  8 Rowe, Brindle             SR Petersburg HS            24.17      

GIRLS 4X102.5M SHUTTLE HURDLES

Finals                                                                                  
  1 Tygarts Valley HS                                   1:09.01   4  10                 
     1) Bell, Joie JR                   2) George, Alyvia JR                            
     3) Shumate, Rommie SO              4) Lanham, Landrie SR                           
  2 Paden City HS                                       1:10.45   4   8                 
     1) Sawinski, Jocelyn SO            2) Still, Mady SO                               
     3) Dalrymple, Brandis SR           4) McDonald, Hallie SR                          
  3 Doddridge County HS                                 1:11.13   4   6                 
     1) Trent, Anna SO                  2) Lloyd, Carrie JR                             
     3) Ezell, Molley SR                4) McDonough, Abby JR                           
  4 Charleston Catholic HS                              1:11.31   3   4                 
     1) Sullivan, Hannah SO             2) Fisher, Hannah FR                            
     3) Custer, Gabrielle JR            4) Brown, Palmer JR                             
  5 Clay-Battelle HS                                    1:12.29   3   2                 
     1) Rose, Keelee FR                 2) Park, Jalynn SR                              
     3) Hall, Ava SO                    4) Chisler, Ashley SR                           
  6 Saint Marys HS                                      1:14.39   3   1                 
     1) Haught, Ryleigh FR              2) Moore, Josey SR                              
     3) Parks, Addison FR               4) Armstrong, Kamryn JR                         
  7 Williamstown HS                                     1:15.35   4                     
     1) Smith, Avery JR                 2) Anderson, Sydney FR                          
     3) Zide, Izabel FR                 4) Fleming, Tara SR                             
  8 East Hardy HS                                       1:17.04   2                     
     1) Snyder, Holly SR                2) Hershberger, Carly SR                        
     3) Pyles, Samara FR                4) Good, Megan SO                               
  9 Moorefield HS                                       1:17.28   2                     
     1) Redman, LaTanya FR              2) Wratchford, Grace SR                         
     3) Crites, Madilyn SR              4) Ray, Teia JR                                 
 10 Greenbrier West HS                                  1:17.74   2                     
     1) Poticher, Megan JR              2) Griffith, Megan FR                           
     3) McKenzie, Trysta SO             4) Palmer, Raelyn JR                            
 11 Tyler Consolidated HS                               1:17.77   2                     
     1) Haught, Makayla SR              2) Kanz, Trinity JR                             
     3) Doak, Bridget FR                4) Garuccio, Bella FR                           
 12 Pocahontas County HS                                1:20.42   1                     
     1) Kramer, Jasey FR                2) Cochran, Brianna FR                          
     3) Hoke, Taiylor SO                4) Armstrong, Jessica SO                        
 13 Buffalo HS                                          1:25.56   1                     
     1) Kilgore, Abby FR                2) Downey, Aubrey FR                            
     3) Cochran, Evelyn FR              4) McDade, Keirstyn SO                          
 14 Ravenswood HS                                       1:31.44   1                     
     1) Ward, Haley SR                  2) Barker, Miranda SO                           
     3) Hines, Ciara JR                 4) Cole, Avery SO                               
 15 Sherman HS                                          1:32.65   1                     
     1) Ferrell, Michelle SO            2) Wilson, Natalie SO                           
     3) Hunter, Miah FR                 4) Caldwell, Kari SO                            
 -- Petersburg HS                                            DQ   3        #3 left early
     1) Keplinger, Alexis JR            2) Kitzmiller, Addison FR                       
     3) Hedrick, Rhenn SO               4) Hardy, Sophia SO                             

BOYS 4X110M SHUTTLE HURDLES

Finals                                                                       
  1 Ritchie County HS                                   1:01.39   4  10      
     1) Worstell, Dom JR                2) Haught, Ethan JR                  
     3) Hamilton, Jonah FR              4) Moore, Marlon SR                  
  2 Greenbrier West HS                                  1:02.65   4   8      
     1) Poticher, Brandon FR            2) Nickell, Ty JR                    
     3) Parker, Kaiden JR               4) Agee, Isaac FR                    
  3 Paden City HS                                       1:02.78   4   6      
     1) Spragg, Jasup SR                2) Landauer, Julian SO               
     3) Smith, Logan JR                 4) Anderson, Shane SR                
  4 Doddridge County HS                                 1:04.03   4   4      
     1) Smith, Kaden SR                 2) Curran, Riley JR                  
     3) Bates, Gabriel SR               4) Richards, Seth JR                 
  5 Magnolia HS                                         1:04.85   3   2      
     1) Gatian, Damien SR               2) Barnes, Marcus SR                 
     3) Beverlin, Austin SR             4) Renner, Brady SR                  
  6 Tygarts Valley HS                                   1:06.97   3   1      
     1) Sutton, Alex JR                 2) Jones, Nathan JR                  
     3) Hulver, Nathaniel SO            4) Warner, Wade JR                   
  7 Moorefield HS                                       1:07.04   3          
     1) Sherman, Grant SO               2) Eye, Peyton JR                    
     3) Carr, Jarrett JR                4) Ratcliff, Jaxen SR                
  8 South Harrison HS                                   1:08.26   2          
     1) Moreno, Aiden JR                2) Radcliff, Michael JR              
     3) Smith, Brendon SR               4) Smith, Wyatt JR                   
  9 Buffalo HS                                          1:08.30   2          
     1) Morlechetta, Austin FR          2) Fertig, Gunner SO                 
     3) Harris, Justus JR               4) Webb, Malachi JR                  
 10 Tucker County HS                                    1:08.35   2          
     1) Poling, Clay SR                 2) Wamsley, Haden SR                 
     3) Boyles, Allan FR                4) Husk, Logan SR                    
 11 East Hardy HS                                       1:10.91   2          
     1) Tarallo, Tyler SO               2) Miller, Mason JR                  
     3) Mathias, Eli FR                 4) Shamburg, Brennan FR              
 12 Wood County Christian HS                            1:11.43   1          
     1) Weekley, Isaac SR               2) Dimit, Jonathon FR                
     3) Cline, Michael SR               4) Erlandson, Christian SO           
 13 Richwood HS                                         1:11.55   1          
     1) Landreth, Joshua SR             2) Duke, Tristan SR                  
     3) Williams, Caleb SO              4) Wargo, Hunter SR                  
 14 Sherman HS                                          1:12.43   1          
     1) Ring, Tucker JR                 2) Ring, Shane SO                    
     3) Welch, Jacob SR                 4) Hager, Timothy JR                 
 15 Webster County HS                                   1:13.41   3          
     1) Cutlip, Isaac FR                2) Williamson, Codi SR               
     3) Ratliff, Zach JR                4) McMillion, Dakota SR              
 16 Wahama HS                                           1:14.55   1          
     1) Roque, Josh SR                  2) Johnson, William JR               
     3) Fields, Dillan FR               4) Barnitz, Ashton SO                

GIRLS 4X400M RELAY

Finals                                                                       
  1 Williamstown HS                                     4:10.67   2  10      
     1) Smith, Shelby FR                2) Berman, Emma SR                   
     3) Reynolds, Brookelyn JR          4) McMullen, Ella SR                 
  2 Doddridge County HS                                 4:28.23   2   8      
     1) Cottrill, Catherine FR          2) Galagar, Faith SR                 
     3) Lloyd, Carrie JR                4) Lamb, Lexie JR                    
  3 Trinity Christian HS                                4:31.58   1   6      
     1) Brown, Sucora SO                2) Lynch, Ella SO                    
     3) Barnett, Jenna SO               4) Pancoast, Sofia JR                
  4 Magnolia HS                                         4:32.28   2   4      
     1) Simmons, Shy SO                 2) Herrick, Bre SR                   
     3) Cline, Kaylee JR                4) Blain, Jenna SO                   
  5 Charleston Catholic HS                              4:35.64   2   2      
     1) Custer, Gabrielle JR            2) Brown, Palmer JR                  
     3) Fisher, Hannah FR               4) Kirby, Aurelia FR                 
  6 Saint Marys HS                                      4:35.78   2   1      
     1) Brookover, Kierstyn SR          2) Lancaster, Caraline SR            
     3) Bartrug, Natalie FR             4) Haddox, Virginia SO               
  7 Ritchie County HS                                   4:38.56   2          
     1) Sullivan, Kaitlyn SO            2) Davis, Andrea SO                  
     3) Kopshina, Sydney SO             4) Griffin, Emily JR                 
  8 South Harrison HS                                   4:39.67   1          
     1) Martin, Ashley SO               2) Smith, Taylor JR                  
     3) Bennett, Emily SR               4) Headley, Reyna SO                 
  9 Pocahontas County HS                                4:44.48   1          
     1) Hoke, Taiylor SO                2) Armstrong, Jessica SO             
     3) Casey, Christy JR               4) Vandevender, Olivia SO            
 10 Madonna HS                                          4:45.75   2          
     1) Spickard, Angelina SR           2) Spickard, Gabriella FR            
     3) DiBacco, Sofia-Teresa SR        4) Wingett, Ella SO                  
 11 Paden City HS                                       4:49.63   2          
     1) Sawinski, Jocelyn SO            2) Mathis, Lexi FR                   
     3) Dalrymple, Brandis SR           4) McDonald, Hallie SR               
 12 James Monroe HS                                     4:50.44   1          
     1) Boroski, Maggie FR              2) Adkins`, Isabel SO                
     3) Miller, Ally FR                 4) Dunlap, Ava FR                    
 13 Buffalo HS                                          4:50.99   1          
     1) Hale, Chloe JR                  2) Luikart, Courtney JR              
     3) Kilgore, Abby FR                4) Hoffman, Zoey FR                  
 14 Tucker County HS                                    4:55.74   1          
     1) Nichols, Nevaeh SR              2) Gooden, Brianna SO                
     3) Hardy, Hannah JR                4) Hicks, Katie SO                   
 15 Wirt County HS                                      5:01.14   1          
     1) Butler, Alexis FR               2) Rood, Brooklyn SR                 
     3) Sharp, Sarah FR                 4) Murphy, Lillian SO                
 16 Ravenswood HS                                       5:11.92   1          
     1) Price, Kadence FR               2) Nessleroad, McKenzie FR           
     3) Ward, Haley SR                  4) Raynes, Lauren SO                 

BOYS 4X400M RELAY

Finals                                                                       
  1 Doddridge County HS                                 3:37.13   2  10      
     1) Snyder, Talyn FR                2) Lloyd, Caleb SR                   
     3) Galagar, Elisha JR              4) Stinespring, Leo SR               
  2 Saint Marys HS                                      3:37.16   2   8      
     1) Hashman, Braden JR              2) Girard, Peyton JR                 
     3) Doering, Evan JR                4) Roush, Josh JR                    
  3 Wahama HS                                           3:39.90   2   6      
     1) Harris, Wyatt FR                2) Hieronymus, Gavin SO              
     3) Lloyd, Josiah JR                4) VanMatre, Sawyer SO               
  4 Trinity Christian HS                                3:42.54   2   4      
     1) Livengood, Chase FR             2) Travis, Simon FR                  
     3) Jorge, Joshua FR                4) Knight, Kyle JR                   
  5 Ritchie County HS                                   3:47.16   2   2      
     1) Moore, Cayden SO                2) Copeland, Garrett SO              
     3) Henderson, J.D. SR              4) Owens, Russell SO                 
  6 Wheeling Central Catholic HS                        3:48.30   1   1      
     1) Nester, Austin SR               2) White, JJ SO                      
     3) Galbraith, Lucan SO             4) Minor, Luke SO                    
  7 Ravenswood HS                                       3:49.09   1          
     1) Haynes, Brandon JR              2) Moore, Logan JR                   
     3) Nickerson, Thomas FR            4) Milhoan, Wyatt SO                 
  8 Williamstown HS                                     3:49.27   2          
     1) Allen, Rickie JR                2) White, Logan JR                   
     3) Coleman, John SR                4) Hesson, Colt SO                   
  9 Wirt County HS                                      3:50.37   1          
     1) Liveo, Joseph JR                2) Sampson, Isaiah FR                
     3) Nulton, Wyatt SR                4) Petrovsky, Alexander SR           
 10 Pocahontas County HS                                3:53.30   1          
     1) Halterman, Ryan JR              2) Beverage, Sean SR                 
     3) Armstrong, Ethan SR             4) Oganian, Max JR                   
 11 Moorefield HS                                       3:53.71   2          
     1) Eye, Peyton JR                  2) Foster, Gary FR                   
     3) Carr, Jarrett JR                4) Taylor, Diego FR                  
 12 Tucker County HS                                    4:00.19   1          
     1) Evick, Connor SR                2) McCRUM, Ethan SO                  
     3) Witemore, Devin SR              4) Wamsley, Haden SR                 
 13 Magnolia HS                                         4:00.75   2          
     1) Davis, Jordan JR                2) Barnes, Marcus SR                 
     3) Stillwagoner, Austin SR         4) Shimp, Damon SR                   
 14 Charleston Catholic HS                              4:01.05   1          
     1) Perry, Hunter SO                2) Keith, Raymond JR                 
     3) Collins, Isaac FR               4) Shaf, Nicholas SR                 
 15 Clay-Battelle HS                                    4:02.57   1          
     1) White, Brock FR                 2) Sharpless, Wyatt FR               
     3) Chisler, Mason JR               4) Gum, Colton SR                    
 16 James Monroe HS                                     4:09.79   1          
     1) Broyles, Caleb JR               2) Crislip, Cameron FR               
     3) Brim, Dylan SR                  4) Jackson, William FR               

BOYS 300M HURDLES

Finals                                                                       
  1 Morrison, Gus             SR Ritchie County HS        39.67   2  10      
  2 Hashman, Braden           JR Saint Marys HS           41.33   2   8      
  3 Richards, Seth            JR Doddridge County HS      42.74   2   6      
  4 Weekley, Isaac            SR Wood Co. Christ          43.10   2   4      
  5 Harris, Bradley           JR Buffalo HS               43.17   2   2      
  6 McMillion, Dakota         SR Webster County HS        43.92   1   1      
  7 Cutlip, Isaac             FR Webster County HS        44.33   2          
  8 Moore, Logan              JR Ravenswood HS            44.88   1          
  9 Ramey, Zach               SR Tolsia HS                45.25   2          
 10 Taylor, Ethan             SO Petersburg HS            45.37   1          
 11 Law, Brogan               FR Williamstown HS          45.40   1          
 12 Sherman, Grant            SO Moorefield HS            45.60   2          
 13 Wargo, Hunter             SR Richwood HS              46.28   1          
 14 Moreno, Aiden             JR South Harrison HS        46.79   1          
 15 Travis, Simon             FR Trinity                  47.06   1          
 16 Spragg, Jasup             SR Paden City HS            47.40   1          

FINAL BOYS TEAM RESULTS:

1) Doddridge County HS         86        2) Ritchie County HS          80
    3) Saint Marys HS              58        4) Wheeling Central Catholic  55
    5) Buffalo HS                  39        6) Wahama HS                  32
    7) Wood County Christian HS    30        8) Gilmer County  HS          18
    8) James Monroe HS             18       10) Paden City HS              16
   10) Webster County HS           16       12) Magnolia HS                15
   13) Richwood HS                 14       13) Greenbrier West HS         14
   15) Paw Paw HS                  10       16) Sherman HS                  9
   16) Moorefield HS                9       18) Williamstown HS             8
   19) Trinity Christian HS         7       20) Charleston Catholic HS      4
   20) Petersburg HS                4       22) Valley (Wetzel) HS          3
   22) Tyler Consolidated HS        3       22) Ravenswood HS               3
   22) Clay-Battelle HS             3       26) Pocahontas County HS        2
   26) Tygarts Valley HS            2                                        

FINAL GIRLS TEAM RESULTS:

1) Williamstown HS            148        2) Doddridge County HS        88
    3) Ritchie County HS           67        4) Saint Marys HS             38
    5) Magnolia HS                 37        6) Tygarts Valley HS          31
    7) South Harrison HS           20        8) Charleston Catholic HS     17
    9) Trinity Christian HS        16       10) James Monroe HS            10
   11) Paden City HS                9       11) Buffalo HS                  9
   13) Sherman HS                   8       13) Wood County Christian HS    8
   15) Union HS                     7       15) Moorefield HS               7
   15) Madonna HS                   7       18) Clay-Battelle HS            5
   18) Richwood HS                  5       18) Calhoun County HS           5
   21) East Hardy HS                4       22) Petersburg HS               3
   23) Valley (Wetzel) HS           2       23) Tyler Consolidated HS       2
   23) Greenbrier West HS           2       26) Tucker County HS            1
   26) Gilmer County  HS            1       26) Wheeling Central Catholic   1